CHRAJ Office Locations

Head Office

Old Parliament House, High Street, Accra.
Postal Address: Box AC 489, Accra.
Phone: 0302- 662150/ 664267/ 664561/ 668839
Fax: 0302- 660020/ 668840/ 680396/ 673677
Email: info@chrajghana.com
Directions Map


Regional & Sub-Regional Offices
Town Office Location P.O. Box Phone Fax
Accra PMB 030 222 7111 030 222 6920
Bolgatanga 50 038 202 2312 038 202 2040/3069
Cape Coast 408 033 203 2280/3158 033 203 3158
Ho 484 036 202 6797 036 202 6767/5284
Koforidua 1210 034 202 2321 034 202 5168
Kumasi 1421 032 202 7445 032 208 1653
Sunyani 1349 035 202 3573 035 202 5172/3573
Takoradi 616 031 202 3730 031 202 5667
Tamale 637 037 202 2035 037 202 4696
Tema 913 030 320 8003 030 320 8002
Wa 157 039 202 2393 039 202 2173/1075

District Offices
ASHANTI REGION
1. Sekyere West   –   Mampong
2. Asante-Akim North   –   Konongo-Odumase
3. Adansi West   –   Obuasi
4. Amansie East   –   Bekwai
5. Ofinso South District   –   Offinso
6. Adansi East District   –   New Edubiase
7. Ahafo Ano North   –   Tepa
8. Sekyere East   –   Asante Effiduase
9. Atwima District   –   Nkawie
10. Amansie West District   –   Manso Nkwanta
11. Ejura-Sekyedumase Disrict   –   Ejura
12. Kwabre District   –   Mamponteng
13. Bosomtwi-Atwima Kanwoma   –   Kuntenase
14. Asante Akim South   –   Juaso
15. Ahafo Ano South   –   Mankranso
16. Afigya-Sekyere   –   Agona
BRONG AHAFO REGION
1. Techiman District   –   Techiman
2. Asunafo District   –   Goaso
3. Atebubu District   –   Atebubu
4. Kintampo District   –   Kintampo
5. Jaman District   –   Drobo
6. Dormaa District   –   Dormaa Ahenkro
7. Asutifi District   –   Kenyasi No. 1
8. Wenchi District   –   Wenchi
9. Tano District   –   Bechem
10. Nkoranza District   –   Nkroranza
11. Berekum District   –   Berekum
12. Sena District   –   Kwame Danso
CENTRAL REGION
1. Abura-Sebu-Kwamankese   –   Abura-Dunkwa
2. Awutu-Efutu-Senya   –   Winneba
3. Agona District   –   Agona Swedru
4. Assin District   –   Assin Fosu
5. Upper Denkyira   –   Dunkwa-on-Offin
6. Asikuma-Odoben-Brakwa   –   Breman Asikuma
7. Twifo-Heman Lower   –   Twifo Praso
8. Mfantsiman District   –   Saltpond
9. Gomoa District   –   Apam
10. Ajumako-Enyan-Assaim   –   Ajumako
11. Komenda, Edina, Equafo   –   Elimina
EASTERN REGION
1. Kwahu South   –   Nkawkaw
2. Birim South   –   Akim Oda
3. Afram Plains   –   Donkorkrom
4. Manya-Krobo District   –   Odumasi Krobo
5. Akwapim North   –   Akropong
6. Kwaebibirim   –   Kade
7. Suhum-Kraboa-Coaltar   –   Suhum
8. Asuaogyaman District   –   Akosombo
9. East Akim District   –   Kibi
10. Fanteakwa District   –   Begoropse
11. West Akim   –   Asamankese
12. Birim North   –   Abirem
13. Akwapim South   –   Nsawam
GREATER ACCRA REGION
1. Tema Sub-Regional Office   –   Tema
2. Damgme East District   –   Ada foah
3. Ga District   –   Amasaman
4. Dangme West   –   Dodowa
5. Weija District – Weija
NORTHERN REGION
1. Zabzugu-Tatale District   –   Zabzugu
2. Savelugu-Nanton District   –   Savelugu
3. Nanumba District   –   Bimbilla
4. East Mumprusi District   –   Gambaga
5. Yendi District   –   Yendi
6. West Gonja District   –   Damongo
7. West Mamprusi District   –   Walewale
8. East Gonja   –   Salaga
9. Bole District   –   Bole
10. Saboba Chereponi   –   Saboba
11. Gusheigu Karaga   –   Karaga
12. Tolon Kumbungu   –   Tolon
UPPER EAST REGION
1. Bawku East District   –   Bawku
2. Builsa District   –   Sandema
3. Bawku West District   –   Zebilla
4. Kassena Nankana District   –   Navrongo
5. Bongo District   –   Bongo
UPPER WEST REGION
1. Lawra District   –   Lawra
2. Sissala District   –   Tumu
3. Nadowli District   –   Nadowli
4. Jirapa-Lambussie   –   Jirapa
VOLTA REGION
1. Hohoe District   –   Hohoe
2. Kadjebi District   –   Kadjebi
3. North Tongu   –   Adidom
4. Akatsi District   –   AKatsi
5. Ketu District   –   Ketu
6. Jasikan District   –   Jasikan
7. Kpando District   –   Kpando
8. Kranchi district   –   Kete-Krachi
9. Keta District   –   Keta
10. Nkwanta District   –   Nkwanta
11. South Tongo   –   Sogakape
WESTERN REGION
1. Wassa West District   –   Tarkwa
2. Nzema East District   –   Axim
3. Swfwi Wiawso District   –   Sefwi Wiawso
4. Wassa Amenfi District   –   Asankrangwa
5. Juabeso Bia District   –   Juabeso-Bia
6. Ahanta West   –   Agona   –   Nkwanta junction
7. Mpohor Wassa District   –   Daboase
8. Aowin Suaman district   –   Enchi
9. Jomoro District   –   Half-Assini
10. Bibiani/Anhwiaso/Bekwai district   –   Bibiani